Kde to mám rád - Střibský mlýn
17. 1. 2012 • Autor Michal Kolínek • Kategories Výlety a cestování
aneb první a slíbený blog od Martina
Jel jsem kdysi z Ivančic směrem na Moravské Bránice a uviděl starý mlýn zarostlý psím vínem, kterému kromě plastik dominuje nápis „Penzion pro pohozené pány“.
Připadlo mně to vtipné, tak jsem zastavil. A od té doby už vícekrát, protože místo je to skoro kouzelné.
Ve mlýně, kde se ve dvou patrech prolíná galerie s kavárnou, vás každém na kroku zastaví obrazy, plastiky, pohádkové bytosti, drobnosti, vtípky, nápisy - prostě pořád je na co koukat. Už jste někde viděli třeba vrata na zip? Homeoputiku? Nebo kulový s přehazovačkou? Ve dvoře mlýna je další posezení a malé podium pro herce nebo muzikanty.
Když přejdete most přes náhon, ocitnete se na ostrově. U náhonu stojí pár malých chatek, kousek dál je rozestavěná věž majáku. Na veliké posekané louce stojí v létě modrobíle proužkovaná maringotka s občerstvením. Dýchne na vás atmosféra Rozmarného léta.
Kromě lidí tam potkáte i ledňáčka, v proudu se drží labutě, na stromech volavky, v březích sídlí norci a taky bobři tam jsou. Přes řeku vede - prý svépomocí postavený zvedací most. A v poslední chatě úplně u splavu bydlí Rusalka. Má cop, slamák ozdobený květinami a své básničky píše křídou na omšelou betonovou zídku. Když je déšť smyje, napíše jiné. A taky skvěle fotí. Něco málo z její tvorby přikládám.
Tak až pojedete kolem, určitě na chvíli zastavte a vychutnejte si tu pohodu.
Názory k článku