Brněnská přehrada
19. 8. 2013 • Autor Ivana Tošovská
Brněnská přehrada letos
Letošní léto vrátilo do středu zájmu brňáků naši přehradu. Není se co divit. Počasí přálo, voda zůstala čistá, byť úspěchu čistění mnoho lidí nevěřilo.
A jak se vrací lidé, vrací se na přehradu i aktivity. Nové parníky jsou pěkné, tiché a spolehlivé. Ale na vodě se můžete prohánět i v elektro člunech, půjčovnu najdete u přístaviště a na Kozí Horce. V rokli zase můžete vlézt do koule nebo zkusit stabilitu na prkně. V půjčovně loděk lze získat i šlapadla veterány, pokud tedy máte chuť se opřít do pedálů a nechat se doprovázet kvílivým zvukem.
Na přehradě však najdete i spoustu individuálních aktivit. Na její hladině se plaví nafukovací elektro čluny, kajaky, kánoe, dračí loď, včera osmiveslice veteránů, modely lodí, nad hladinou se vznášely balóny.
I zvířata se na přehradu vrací. Můžete spatřit kačeny, volavku, ledňáčka a prý i raka. A neustálé žbluňkání vás přesvědčí, že i ryb je zde habaděj.
Vše je obklopeno zelení s mnoha zákoutími, prostě krása. Ale pořád mnoho chybí. Pořádná cyklostezka v prvé řadě, cyklistům jde na úzké silnici doslova o život. Také sprchy, záchody, šatny a více možností občerstvení. A také ohleduplnost. Počet psů je na některých místech vyšší, než lidí. Štěkají a lítají bez zájmu jejich majitelů. Také nepořádku se najde dost. Ani ne tak na hlavních plážích, spíše v rybářských zákoutích. Naplaveniny petek jsou místy dost hrozné.
Názory k článku
Zatím žádné názory.