Zase ženy
13. 12. 2008 • Autor Ivana Tošovská • Kategories Kultura a sport
Tentokrát volejbal
Mezi teamy, které zdobí město Brno, jistě patří Volejbalový klub Královo Pole Brno. Již řadu let lze sledovat hru žen a nejen jich, v hale na Vodové, která byla postavena v parametrech odpovídajících požadavkům mezinárodních soutěží.
Od roku 1991 snad ani jednou naše holky nechyběly na stupních vítězů nejvyšší volejbalové soutěže České republiky, několikrát se staly vítězkami Českého poháru, se střídavými úspěchy se účastní pohárů evropských.
V letošní sezóně se stala významná změna, kterou byla výměna trenéra. Miroslava Čadu, který nyní trénuje Prostějov, vystřídal Marek Ondřej, který působil jako asistent trenérky Táni Krempaské u volejbalové reprezentace. Kapitánkou je i nadále Tereza Tobiášová hrající na postu univerzála, v jejím případě je neuvěřitelné, jaké podává výkony s ohledem na ročník svého narození. Blokařku Olgu Hanusovou a nahrávačku Šárku Kubínovu, které působí v klubu již delší dobu, doplnila řada šikovných a hezkých holek. Nezbývá, než se přijít podívat, v sobotu opět vyhrály na Slávií Praha 3:0 a upevnily si tak aktuální druhou příčku v nejvyšší soutěži žen.
Názory k článku
Zatím žádné názory.