Desátý ročník festivalu autorského čtení v Brně
11. 6. 2009 • Autor Jan Šafránek • Kategories Kultura a sport
Měsíc autorského čtení 2009 Pozvánka na festival v Divadle Husa na provázku (Zelný trh 9, Brno) od 1. do 31. 7. 2009.
Loď na suchu – vyplouváme!
Loď literátů, která tradičně zahajuje Měsíc autorského čtení, letos nebude brázdit vlny (tč. vypuštěné) brněnské přehrady. Přesto na její palubě přivítáme desátý ročník festivalu. Loď se tentokrát bude pohupovat na hladině alžbětínské scény v Divadle Husa na provázku. Zde se literáti sejdou 28. 6. 2009 v 18.00 a kapitán Minařík s kormidelníkem Reinerem a plavčíkem Řehoříkem zvednou kotvy k vyplutí po vlnách bezbřehého čtení. Kajuty divadla budou při té příležitosti vyzdobeny tvářemi básníků, jak je svým objektivem zachytil Richard Fuksa. Od břehu odrážíme za tónů Mozartovy hudby (čestný host je letos Rakousko) v podání lodní kapely Opera Diversa.
Festival probíhá od 1. do 31. 7. denně na velké scéně Divadla Husa na provázku (Zelný trh 9, Brno) od 17.30 do cca 22.00 či u vás doma online.
Od 17.30 Rakouské čtení (jedenatřicet předních rakouských spisovatelů).
Od 19.00 Dialog Stuttgart–Brno (na jevišti se jedenatřicetkrát sejde spisovatel ze Stuttgartu s autorem z Brna, večery bilingvně moderuje Stefan Kruhl).
od 20.30 České čtení (to nejlepší z české literatury krát třicet jedna).
Názory k článku
Zatím žádné názory.